Slavnostní otevření skateparku v Ústí nad Orlicí

Zde se nacházíte: Skatepark Ústí nad Orlicí » Slavnostní otevření skateparku v Ústí nad Orlicí

V pátek 25. 5. 2012 v 15 hodin bude slavnostně otevřen nový skatepark v Ústí nad Orlicí.
24.5. 2012
Slavnostní otevření skateparku v Ústí nad Orlicí

Několik let již čekají skateboardisté, in-line bruslaři a vyznavači BMX kol a koloběžek na skatepark v Ústí nad Orlicí. Společnosti D.A.N. a PARKPILOT již ukončily stavební práce a montáž překážek a tak nic nebrání tomu, aby byl skatepark předán do zkušebního provozu. V pátek 25. 5. 2012 dojde za účasti představitelů města Ústí nad Orlicí, zástupců investora, skateboardistů  a veřejnosti ke slavnostnímu přestřižení pásky. Poté bude následovat exhibice skate a in-line profi jezdců a od 17 hodin si budou moci skatepark zdarma vyzkoušet zájemci z řad veřejnosti. 

Investor projektu, firma Tepvos s.r.o., získala na stavbu skateparku z programu Cestování dostupné všem dotaci od Ministerstva pro místní rozvoj ČR ve výši 1 240 000,- Kč. Celkové náklady projektu jsou 2 682 000,- Kč.

Výběrové řízení na provozovatele skateparku vyhrála Česká asociace skateboardingu, o.s. Správcem celého objektu je Ondřej Trávníček, který uvádí: „Přestože od prvotní myšlenky stát se správcem skateparku a přes starosti s vyřízením všech formalit uplynula dlouhá doba, mé nadšení mě neopustilo a tahle práce je pro mě zatím stále ten pravý dream job.“

Jiří Roušavý investiční technik společnosti Tepvos uvádí „Od 26. 5. do konce srpna bude zahájen zkušební provoz, který ovšem uživatele nebude nijak omezovat. Během této doby proběhne měření hluku, které si vyžádala krajská hygienická stanice.“

Provozní doba skateparku bude pondělí – pátek od 14:00 do 19:00 a o víkendu od 12:00 do 21:00 hodin. Vstupné je více než příznivé a to v letních měsících 20,- Kč a v zimním období 30,- Kč. Provozovatelé skateparku chtějí ve spolupráci s Domem dětí a mládeže provozovat školičku skateboardingu pro nejmladší zájemce a využít prostory skateparku i pro pořádání koncertů, výstav a projekci videí se skate tématikou.

Jak nasvědčují diskuse na facebooku skateparku Ústí nad Orlicí a na dalších webech zaměřených na skateboarding, Skatepark Ústí nad Orlicí je díky své velikosti, zastřešení a celoročnímu provozu opravdu ojedinělým projektem a budou ho využívat nejen místní jezdci, ale i nadšenci z celé republiky.

Plakát - slavnostní otevření